Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Відповідно до підпункту «ґ» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: судді, судді Конституційного Суду України, Голова, заступник Голови, члени, інспектори Вищої ради правосуддя, посадові особи секретаріату Вищої ради правосуддя, Голова, заступник Голови, члени, інспектори Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, посадові особи секретаріату цієї Комісії, посадові особи Державної судової адміністрації України, присяжні (під час виконання ними обов’язків у суді).
Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством (далі – НАЗК).
! Декларації подаються через Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за посиланням https://public.nazk.gov.ua/ за допомогою кваліфікованого електронного підпису.
Розділ II Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженим наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 08 листопада 2023 року № 252/23 передбачає порядок подання декларацій.
!!!При заповнені декларацій уважно перевіряйте вибраний вами вид декларацій.
Під час заповнення декларації слід звернути увагу на Розділ XVІІІ «Робота за сумісництвом». У розділі 15 «Робота за сумісництвом суб’єкта декларування» декларації необхідно відображати відомості про іншу роботу чи посаду, яку виконує (займає) суб’єкт декларування на підставі трудового договору (контракту), крім основної роботи. З більш детальне роз’яснення можна ознайомитися на сайті НАЗК у розділі «База знань» за посиланням https://wiki.nazk.gov.ua/category/deklaruvannya/xviii-robota-za-sumisnytstvom/.
Для правильного відображення сум доходів за 2024 рік необхідно сформувати відповідні довідки у Пенсійному фонді України на порталі електронних послуг, у Державній податковій службі України через електронний кабінет платника податків та або через мобільний застосунок «Дія» за допомогою кваліфікованого електронного підпису.
Кваліфікований електронний підпис ви можете сформувати самостійно через персональний комп’ютер за допомогою всесвітньої системи інтернет або звернутися до спеціалістів, які допоможуть вам у цьому питанні (наприклад – спеціалісти ПриватБанку).
Також повідомляємо, що відповідальність за порушення вимог фінансового контролю передбачена статтею 366-3 Кримінального кодексу України (неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування) та статтею 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення вимог фінансового контролю).
Додатково повідомляємо, що роз’яснення стосовно декларування розміщені на сайті НАЗК у розділі «База знань» за посиланням https://wiki.nazk.gov.ua/category/deklaruvannya/.
Отримати додаткову консультацію можна направивши офіційного листа на електронну пошту info@nazk.gov.ua або за телефоном контакт-центру (044) 200-06-94. Відповіді на найпоширеніші технічні питання роботи з Реєстром декларацій розміщені на сайті за посиланням https://wiki.nazk.gov.ua/category/tehnichna-dopomoga-v-roboti-z-reyestramy-nazk/.
Прес-секретар