flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ВАРТО ПАМ’ЯТАТИ

15 серпня 2024, 14:25

 

Відповідно до Правил експлуатації та типові норми належності вогнегасників затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 15 січня 2018 року №25 (зі змінами) вогнегасник - технічний засіб, призначений для припинення горіння подаванням вогнегасної речовини, що міститься в його корпусі, під дією надлишкового тиску, за масою і конструктивним виконанням придатний для транспортування і застосування людиною.

 

 

 

 

Правила використання вогнегасника:                                                                                                  

1 - Перевірити наявність тиску.

2 - Зірвати пломбу.

3 - Висмикнути чеку.               

4 - Розтруб або шланг вогнегасника направити в осередок пожежі на відстані не менше 1,5 м.

5 - Натиснути на важіль (відкрити вентиль) і приступити до гасіння.

 

Важливо:

  • Після вдалого гасіння пожежі, потрібно провітрити приміщення, щоб підвищена концентрація вуглекислоти не призвела до непритомності.
  • Не можна триматися за розтруб вогнегасника голими руками, оскільки суміш при виході охолоджується до - 50/ -70, тому приступаючи до гасіння обов’язково одягніть цупкі рукавиці.
  • Під час гасіння вогнегасником електропроводки та електроприймачів напруга має бути не більше 1000 В. та подавати заряд вогнегасника пропорційно, кожні 3-5 секунди.
  • Не варто гасити вуглекислотним вогнегасником одяг, що зайнявся на людині, оскільки вогнегасна речовина призводить до обморожень оголених ділянок шкіри.
  • Забороняється застосовувати порошковий вогнегасник для гасіння не лужних і лужноземельних металів та інших матеріалів, горіння яких може відбуватися без взаємодії з киснем.

 

У Жовтневому районному суді Миколаївської області використовуються вуглекислотні вогнегасники та порошкові вогнегасники, які проходять обов’язкову перевірку відповідно до технічних норми України.

Вуглекислотний вогнегасника - призначений для гасіння різних речовин, горіння яких не може відбуватися без доступу повітря.

 

Порошковий вогнегасник використовуються для гасіння пожеж класу А (твердих речовин), В (горіння рідких речовин), С (горіння газоподібних речовин), Е (горіння електроустановок під напругою до 1000 В).

 

Джерело:https://ukrainska-gromada.gov.ua/rv-gu-dsns/pravyla-korystuvannya-ta-ekspluatacziyi-vognegasnykamy.html

 Прес-секретар